image

Neden Süryani Şarabı?

 

              Eşsiz bir aromaya sahip olan Süryani şarabı, geleneksel yöntemler kullanılarak üretilir. Güçlü ve son derece kaliteli olan şaraplar, iklimin sağladığı özellikler sayesinde üzümden aldığı tatla birleşerek hayat bulur. Online sipariş kolaylığıyla siz de Süryani şarap evi ürünlerine hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

 

 Süryani Şarabı Nasıl İçilir?

 

              Kolay içimi olan, boğazı yakmayan ve lezzetli bir tada sahip olan Süryani şarabı, beyaz ve kırmızı rengine uygun yemeklerle eşsiz bir uyumu yakalar. Oda sıcaklığında tüketilmesi tavsiye edilen kırmızı şaraplar ve hafif soğuk tüketilmesi önerilen beyaz ve roze şaraplar özel olarak hazırlanan yemek tarifleriyle sofraların anlam kazanmasını ve sohbetlerin koyulaşmasına yardımcı olur.

 

 Kırmızı Süryani Şarabı İçin Yemek Tavsiyeleri

 

              Kırmızı Süryani şarabının yanında neler yenir diye merak ediyorsanız: mangalda pişen etler, kebap çeşitleri, mantarlı makarna, etli ve sebzeli güveç yemekleri, köri baharatıyla çeşnilendirilen beyaz etler, kuzu şiş, bonfile, sebze ızgara ve et yemeklerinin yanı sıra üzüm & peynir tabaklarının yanında sunum yapılacak olan şaraplar, baharatı bol mezeler ve aperatiflerle de uygun şekilde tüketilebilir.

 

 Beyaz Süryani Şarabı İçin Yemek Tavsiyeleri

 

              Beyaz Süryani şarabıyla uyumlu yemekler nelerdir diye bakacak olursak: etli makarna yemeklerinin yanı sıra kıymalı börek, soslu tavuk yemekleri, deniz ürünleri salatalar, tavuk mangal ve beyaz soslu lazanyalarla uyum sağlayan şaraplar, romantik ortamların başkahramanı olarak nitelendirilebilir. Mardin bölgesinin damak tadıyla da uyumlu olan şaraplar, kırmızı meyvelerden oluşan cheesecakelerle de mükemmel bir uyumu yakalar. Günün yorgunluğunu atmak için alınan bir kadeh şarapla enerjinizi toplayabilir ve geceye hoş bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

              Mardin şarabı içmek istiyorsanız ve sevdiklerinizle geçireceğiniz özel bir akşam için lezzetli yemekler hazırlama aşamasındaysanız, Süryani şarap evi online hizmetlerinden yararlanarak siparişinizi verebilir ve o çok beğendiğiniz tada evinizde de yer ayırabilirsiniz. Asil üzümlerde hayat bulan şaraplar sayesinde bölgenin havasını evinizde soluyabilir ve büyük bir kültürel mirasa sahip olan lezzetlerin yaşamasına katkıda bulunabilirsiniz. Whatsapp sipariş hattımızdan bize ulaşarak süryani şarabı siparişinizi oluşturabilirsiniz.